www.vasilk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 24 вересня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Васильківський район >> Новини
Що треба знати журналістам про Prozorro: у ДніпроОДА пройшов практичний тренінг для медіа
Версія для друку Написати листа
Які нюанси роботи Prozorro, як розібратися в аналітиці та виявити махінації в держзакупівлях – представники медіа Дніпропетровщини вчилися фіксувати порушення в системі е-закупівель. Про тонкощі державних онлайн-торгів журналістам розповідали у ДніпроОДА. Це вже другий тренінг для ЗМІ.

«ДніпроОДА продовжує навчати, як працювати у Prozorro. Ми провели вже більше півсотні безкоштовних практичних інтенсивів для підприємців регіону та розпорядників бюджетних коштів. Навчаємо і журналістів. Представникам медіа корисно знати, як працює Prozorro, які махінації трапляються в системі та як виявити проблемні лоти. Такі тренінги будуть регулярними», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Уже не вперше на такому семінарі журналіст новомосковського Інтернет-видання Ксенія Дзегарницька. Вважає, що навички роботи у Prozorro наразі є актуальними для медіа.

«Prozorro робить державні закупівлі прозорими, підвищує довіру бізнесу та мінімізує корупційну складову. У системі електронних держаних закупівель повинні розбиратися й журналісти. Завдяки Prozorro можна дізнатися, як влада проводить тендери, чи є махінації. Для ЗМІ це величезний пласт роботи. Наприклад, минулоріч завдяки втручанню журналістів у нашому місті вдалося відмінити тендер, у якому були порушення», – підкреслила журналістка.

Про тонкощі державних онлайн-закупівель медійникам розповідав куратор Prozorro на Дніпропетровщині, голова громадської організації «Громадський контроль» Денис Селін.

«Ми аналізуємо державні закупівлі і фіксуємо безліч порушень. Чиновники мають зрозуміти: законодавче поле змінилося, усі порушення видно і на порушників чекають покарання. Зупинити ту чи іншу корупційну схему допомагають журналісти. Мінімум після трьох викривальних публікацій порушника можуть запросто звільнити з посади. Також ЗМІ повинні розуміти, до кого і як звертатися, якщо знайшли правопорушення», – зазначив Денис Селін.

Дніпропетровщина однією з перших в Україні перевела державні закупівлі в систему Prozorro. У 2016-му область провела майже 38 тисяч торгів, заощадила понад півмільярда гривень.


Журналісти Дніпропетровщини вчаться виявляти порушення в системі Prozorro.


Для них у ДніпроОДА – практичний семінар.


Такий тренінг для ЗМІ проводиться вдруге.


Досвідом ділиться голова ГО «Громадський контроль» Денис Селін.


Уже не вперше на такому семінарі журналіст новомосковського Інтернет-видання Ксенія Дзегарницька: «Минулого року завдяки втручанню журналістів у нашому місті вдалося відмінити тендер, у якому були порушення».


Журналісти допомагають виявити та зупинити корупційні схеми в системі Prozorro.


Такі тренінги для медійників області проводитимуться регулярно.Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATT5ZDVV.jpg