Архів публікацій
Васильківський район >> Новини
Дніпропетровські веслувальники змагатимуться за золото на Чемпіонаті України
Версія для друку Написати листа
5-7 лютого в Миколаєві проходитиме Чемпіонат України з академічного веслування. На веслувальних тренажерах мірятимуться силою майже дві сотні учасників з усієї України. Налягатимуть на весла і близько 20 спортсменів Дніпропетровщини. Серед них – одна жінка. Про це розказали в управлінні молоді і спорту облдержадміністрації.

У зимовий період змагання проходять не на воді, а у спортзалі. Спортсмени долають дистанцію не на човнах, а на веслувальних тренажерах. У перший день належить подужати шість кілометрів, наступного – два.

У Миколаєві Дніпропетровську область представлятиме призер Чемпіонату Європи Іван Футрик. Минулого року він привіз додому бронзову нагороду. Веслувальник «прокрутив» шість кілометрів за 18 хвилин 33 секунди й поставив рекорд України.

Очікують, що не підведе і 22-річний Георгій Вертилецький. У Федерації академічного веслування Дніпропетровської області кажуть, що він належить до «перспективної молоді».

Вперше поїдуть на Чемпіонат України у складі дорослої групи Богдан Мартиненко, Станіслав Гордієнко, Денис Шклярук та Євген Александров. Вони вибороли це право на обласних змаганнях, що проходили в регіоні 21-24 січня. Національний рівень – це шанс для хлопців спробувати свої сили та заявити про себе.

Сезон-2015 для дніпропетровської еліти академічного веслування був вдалим. Чемпіонами Європи серед юніорів та бронзовими призерами Чемпіонату світу в парній четвірці стали Євген Александров і Павло Юрченко. Срібло на Чемпіонаті Європи завоював весляр Іван Довгодько. Він же виборов і олімпійську ліцензію на Ігри в Ріо-2016.

У 2015-му Дніпропетровськ прийняв шість Чемпіонатів області з академічного веслування. У них взяли участь понад 170 молодих спортсменів, 11 з них виконали норматив майстрів спорту України. На 2016 рік Федерація академічного веслування Дніпропетровської області затвердила десять стипендій для провідних атлетів регіону.

Іван Футрик (праворуч) у 2015-році завоював бронзу на Чемпіонаті Європи.